KRONİK KAS YORGUNLUĞU
KRONİK KAS YORGUNLUĞU
01 Temmuz 2016 Cuma - 14:07
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir

Bölgesel olarak insanlarımızın çoğu beden işi ile uğraşmaktadır.Buna bağlı olarak da fiziksel olarak bedenimizin özellikle kas sistemi aşırı zorlanmakta ve bunun sonucunda kas yorgunluğu kronik bir hal almaktadır.Bunun önüne bir nebze olsun geçebilmek için şu önerilerimi dikkate almalısınız;

Bölgesel olarak insanlarımızın çoğu beden işi ile uğraşmaktadır.Buna bağlı olarak da fiziksel olarak bedenimizin özellikle kas sistemi aşırı zorlanmakta ve bunun sonucunda kas yorgunluğu kronik bir hal almaktadır.Bunun önüne bir nebze olsun geçebilmek için şu önerilerimi dikkate almalısınız; 1.Kas sistemimiz yapısal olarak protein destekli besinlerle güçlenmektedir.Bu nedenle özellikle kas gücü ile çalışanlarımız protein ağırlıklı beslenmelerini önerebilirim.Bu tür besinler;et,süt,yumurta,baklagiller,balık v.b… 2.Aşırı zorlama sonucu kaslarımızda laktik asit dediğimiz kas yorgunluğuna neden olan madde birikimi görülmekte ve bunu engellemek için de bol su tüketimi önerilerim arasındadır. 3.Kas gücü ile çalışanlarımızın kaslarını çok iyi dinlendirmesi bunun içinde uygun zamanda dinlenme aralıkları oluşturması gerekmektedir.Gece uykularına da çok dikkat etmelidir. 4.Kas yapısını güçlü tutmak için de sportif faaliyetler de bulunmak gerekli;tempolu yürüyüş,kasların ısınma hareketleri v.b. 5.Kas gücümüzün üstünde bir işle uğraşırken fazla zorlanmamalı ve bu tür durumlarda yardımlaşma yoluna gidilmeli ki kaslara aşırı yükleme yapılmamalıdır. 6.Aşırı tuz tüketiminden uzak durulmalı çünkü kaslarda tuz birikimine bağlı yorgunluklar da artış görülmektedir. 7.Alkol,sigara gibi bağımlılık yapan madde kullanımlarından mutlaka uzak durulmalı ve bunları kullanıyorsak da bırakmak gerektiğini önerebilirim. Sağlıcakla kalınız….
Etiketler : ÇAVDIR,

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.